مطالب

آخرین یاداشت های سایت

20 تیر

تقسیم بندی موتور قایق بادی به دو دسته بنزینی و برقی میباشد

 

موتور قایق بادی بنزینی توسط روغن و بنزین کار میکند. این موتور ها در دو نوع 2 زمانه و چهار زمانه تولید میشوند. نوع دو زمانه بنزین و روغن در باک موتور ریخته میشود و در نوع چهار زمانه بنزین و روغن جدا از هم ریخته شده که این مدل دود زا میباشد.

همه مدل های موتور برقی نیاز به یک باطری اتومبیل بین 60 تا 75 آمپر دارند. این موتور ها گزینه ای مناسب برای ماهیگیری و تفریح در آبهای آرام هستند.. قیمت موتور شارژی نسبت به بنزینی بسیار پایین تر بوده و قطعات آن به ندرت فرسوده میشود. موتور قایق بادی بنزینی در مدل های پارسان, یاماها, سیل, سوزوکی, کرایسلر, تولید و عرضه شده اند که در توان های مختلف میباشند مثلا موتور قایق یا ماها ۱.۵ اسب بخار, ۲.۵ اسب, ۴ اسب, ۶ اسب , ۸ اسب, ۱۲ اسب, ۱۵ اسب و همینطور به بالا تا ۸۵ اسب تولید شده اند که قیمت های آنها به صورت پلکانی از ۲۰۰۰۰۰۰ تومان شروع شده و تا ۲۵۰۰۰۰۰۰ تومان میباشند ، یاماها شرکت ژاپنی تولید کننده موتور قایق است که در سراسر دنیا محصولات خود را عرضه و به فروش میرساند ، این نوع موتور قایق جزو بهترین موتور قایق بادی در جهان شناخته شده و بیشتر کشورها از آن برای کار و تفریح جهت قایق های فایبرگلاس و بادی استفاده میکنند.

از دیگر موتور های قایق بادی میتوان از سیل گفت که این شرکت با برند تجاری sail در کشور آمریکا شروع به تولید آن کرده است و کیفیتی بی نظیر در خصوص تولید موتور قایق را پیشه کرده است که جهت استفاده در دریا و رودخانه بسیار کارآمد و به صرفه است. این موتور از بهترین کیفیت جهانی برخوردار هست و به سختی ممکن است ایراد پیدا کند ، دیگر موتور قایق پارسان نام دارد که در کشور چین تولید شده و از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است ، این نوع موتور قایق ۲ زمانه نام دارد و بایستی برای کارکرد آن از بنزین و روغن مخلوط استفاده کرد و این امر باعث داغ شدن موتور در هنگام استفاده میباشد که هر چند دقیقه یکبار باید آنرا خاموش کرده تا خنک شود ،  در ادامه توضیحات باید گفت  فرق بین موتور بنزینی و شارژی قایق بادی* در سرعت موتور و سرعت در موتور های برقی-شارژی قایق بادی حداکثر تا 15 کیلوکمتر در ساعت است اما سرعت در موتور های بنزینی از 15 کیلومتر تا حداکثر 50 کیلومتر می رسد.* در قدرت موتور در نوع سیستم محرکه موتور در وزن موتور  وزن موتورهای بنزینی به مراتب بالا تر از موتور های برقی و شارژی اس موتور بنزینی قایق بادی اجزای تشکیل شده در موتور بنزینی قایق بادی عبارتند از ، سیلندر ، پیستون ، شاتون ، رینگ ، میل لنگ ، و سوپاپ است که در نهایت میتواند با کوچک تر شدن یا بزرگ تر شدن محفظه سیلندر و پیستون و اجزای دیگر آن تعیین کننده نوع قدرت یا همان اسب بخار باشد. در موتور های بنزینی هیچ گونه سیم پیچی و یا لوازم برقی وجود ندارد و با یک سیستم مکانیکی روبرو خواهید شد.

برای استفاده از موتور بنزینی مواردی لازم است: از قبیل هوا گیری قبل از روشن شدن داخل کاربراتور ، بنزین ، روغن ، زنجیر موتور و... باید در فرایند استفاده از آن انجام شود تا بتوان حدود نیم ساعت از آن استفاده کرد. البته در خصوص موتور شارژی یا برقی هیچ گونه اجزای مکانیکی بکار نرفته است و تنها محرکه آن دینام است که بوسیله باتری با آمپر های مختلف کار میکند. طول عمر کدام موتور قایق بادی بیشتر است ؟ مسلما موتور های بنزینی به دلیل ساختار و اجزای فلزی که دارند، طول عمر بیشتری نسبت به دیگر موتور ها دارد اما باید متذکر شویم که موتور های بنزینی هم دردسر هایی دارند.

  • BLOG_RATING
  • 320 دفعه
مدیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.