مطالب

آخرین یاداشت های سایت

20 تیر

قایق های بادی یکی از مفرح ترین محصولات بادی تولید شده برای استفاده در آب های آزاد و کم عمق بوده که به عنوان جایگزینی مناسب برای قایق های غیر بادی به بازار عرضه شده اند. این محصولات در انواع مختلفی تولید شده اند که هر کدام از لحاظ طراحی بدنه ، جنس بدنه ، ظرفیت و شرکت تولید کننده در انواع مختلفی تولید شده اند. برای خرید یک قایق بادی مناسب باید تمام این آیتم های نام برده شده را در نظر گرفت. در میان این آیتم ها جنس بدنه، ابعاد و تحمل وزن از مهمترین مواردی بوده که بادی هنگام خرید در نظر گرفت. سایر ویژگی ها نیز در صورت وجود می توانند به مزیت های محصول مورد نظر اضافه کنند. هر نوع قایق بادی دارای کیفیت خاصی بوده که طبق آن کیفیت می توان در آب های آزاد استفاده کرد.

 

برای خرید هر نوع قایق باید ابتدا برند تولید کننده را در نظر بگیرید. برند های تولید کننده قایق های بادی شرکت اینتکس ، شرکت بست وی ، شرکت جیلانگ و ... می باشند. همانطور که می دانید یکی از بهترین شرکت های تولید کننده محصولات بادی از جمله قایق اینتکس بوده که تا کنون اقدام به تولید و عرضه قایق های بادی مختلفی به بازار کرده است. این برند از معروف ترین و مطمئن ترین های بازار فروش قایق بادی خواهد بود. پس از آن نیز می توان به برند های معروف مانند بست وی اشاره کرد.

همانطور که در توضیحات اولیه اشاره کردیم جنس بدنه مهمترین آیتمی بوده که باید هنگام خرید و استفاده به آن توجه زیادی نمود. اگر قصد خرید یک قایق بادی با کیفیت بسیار بالا را داشتید باید جنس بدنه را در اولویت های بررسی خود قرار دهید. تمام قایق های بادی از جنس بدنه یکسانی بهره نمی برند زیرا هر کدام از خانواده مدل های تولید شده دارای جنس بدنه خاص خود می باشند. برای مثال خانواده قایق های بادی جیمینی مانند قایق بادی 6 نفره جیمینی بهترین جنس بدنه را دارند. زیرا این قایق های بدنه از جنس الیاف شمعی برزنتی با رویه ضخیمی از PVC دارند. جنس کف آنها از نوع آلومینیوم و در بعضی نیز فایبرگلاس می باشد. از لایه پلاستیکی ضخیم برای کناره های این قایق بادی استفاده شده تا هنگام برخورد ناگهانی با اشیای تیز مانند ضخره یا سنگ مقاومت لازم را داشته باشد. با این وجود این قایق بادی به یکی از مقاوم ترین قایق های تولید شده تبدیل شده است بناربراین امکان استفاده از آن در آب های مختلف مانند دریا، دریاچه ، رودخانه و ... را خواهد داشت. قایق های بادی دیگری نیز پس از این مدل تولید شده اند که از کیفیت بدنه بالایی برخوردارند. این قایق ها شامل قایق های بادی مارینر ، سی هاوک ، چلنجر ، قایق بادی اکسکروشن و ... می باشند.

ابعاد و تحمل وزن یکی دیگر از آیتم های مهم در زمان خرید بوده که باید پس از جنس بدنه مورد بررسی خریداران قرار بگیرد. تا کنون بزرگترین قایق های بادی تولید شده از لحاظ ظرفیت قایق های 6 نفره بوده و کوچکترین آنها نیز قایق های 1 نفره می باشند. بنابراین باید قایقی را انتخاب کنید که بر اساس افراد مصرف کننده ابعاد و تحمل وزن مناسبی داشته باشد. برای مثال هنگام که 4 نفر قصد استفاده از یک قایق بادی را داشته باشند بهتر است یک قایق بادی 5 نفره تهیه شود تا علاوه بر جای دادن راحت مصرف کنندگان اشیا و وسایل مورد نظر خود را نیز به وسیله قایق حمل کنند. گرچه یک قایق بادی 4 نفره نیز می تواند به راحتی همین تعداد افراد را در خود جای دهد. بزرگترین ابعاد قایق های بادی ابعاد معادل (طول: 380 سانتی متر ، عرض: 180 سانتی متر ، ارتفاع: 46 سانتی متر) و کوچکترین آنها نیز (طول: 147 سانتی متر ، عرض: 84 سانتی متر ، ارتفاع: 36 سانتی متر) ابعاد دارند. بر همین اساس مقاوم ترین آنها وزنی برابر 780 کیلوگرم را تحمل کرده و کمترین این مقدار نیز 55 کیلوگرم می باشد. البته این ابعاد و تحمل وزن ذکر شده بدون احتساب قایق های بادی کودک می باشند.

قایق های بادی در طرح ها و نوع های مختلفی تولید شده که هر کدام می توانند به یک منظور استفاده شده و کاربرد داشته باشند. قایق های بادی از لحاظ کاربرد و نوع استفاده شامل قایق بادی تفریحی ، قایق بادی ماهیگیری ، قایق بادی حمل کالا ، قایق بادی ورزشی مانند قایق های بادی کایاک و قایق های کوچک قابل استفاده در استخر های بزرگ خواهند بود. بنابراین بر اساس نوع کاربرد هر کدام از این قایق ها دارای طراحی بدنه خاصی می باشند که بر اساس نیاز هر خریداری به بازار محصولات بادی عرضه شده است.

قایق های بادی از روش راه اندازی یکسانی برخوردارند. برای راه اندازی آنها کافیست از انواع پمپ های باد قوی برای راه اندازی سریع تر استفاده کرد. از هر نوع پمپ باد دستی ، پدالی و برقی می توان برای راه اندازی محصول خود استفاده کنید. اما از امکانات همراه هر قایق بادی می توان به داشتن یک جفت پارو پلاستیکی یا آلومینیومی ، بسته تعمیرات مخصوص ، ساک حمل ، کیسه نگهداری اشیا و پمپ باد همراه اشاره نمود. این امکانات در تمام قایق بادی وجود نداشته و در برخی از آنها نیز تنها از یک یا دو مورد از این امکانات در کنار محصول قرار می دهند.

از لحاظ قیمت تمام قایق های بادی متناسب با جنس بدنه ، ویژگی های موجود در خود و همچنین ابعاد، تحمل وزن و ظرفیت دارای قیمت های بخصوص خود هستند و هر چقدر مبلغ بالاتری برای خرید یک قایق بادی در نظر بگیرید محصول با کیفیت تر و با دوام تر همراه با ویژگی های پر مزیت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  • BLOG_RATING
  • 269 دفعه
مدیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.