مطالب

آخرین یاداشت های سایت

20 تیر

قایق بادی نسبت به قایق فایبرگلاس دارای مزایایی است که می توان به آن ها اشاره نمود

 

مزایای و معایب قایق چوبی و قایق فایبرگلاسی

مقاومت بدنه بالا و همچنین قایق استفاده در بیشتر آب های جهان با توان موتور بیشتر می باشد. حجم نفرات بیشتری داشته و مناسب انواع کار ها می باشد. از معایب به بدنه بدون انعطاف می باشد که ممکن است شکننده باشد، درز های کوچک که آب را از خود عبور می دهند. بسیار سنگین بوده و به راحتی به هیچ وجه قابل حمل و نقل نمی باشد. هزینه بسیار زیادی داشته و تعمیر آن نیز خیلی سخت می باشد.

مزایا و معایب قایق های بادی

قایق های بادی دارای مدل های بسیار متنوعی است که هر کدام برای یک مصرف خاص طراحی شده است. برای مثال اکثر قایق های بادی موجود برای تفریح و ماهیگیری ساخته شده اند ولی قایق هایی هستند که بدنه بسیار مستحکم تری داشته که برای مقاصد نظامی و گشت های دریایی ساخته شده اند. از دلایل فراگیر شدن این مدل قایق ها، راحتی حمل و نقل که از وزن پایین این قایق ها حاصل شده است، نصب راحت، موتور های متنوع و متناسب با قایق می باشد.

در گذشته تمامی افراد به وسیله قایق بادی فایبر گلاس و یا قایق هایی از جنس آهن و یا آلیاژ های دیگر در راستای کارهای خود استفاده میکردند . و این امر شامل هزینه های زیاد و حمل و نقل بسیار سختی میشد.  ولی امروزه با پیدایش  انواع قایق بادی برای مصارفی همچون ماهیگیری در رودخانه , سد , تالاب , پرورش ماهی و پخش کردن غذای ماهی در آب , تفریحات آبی , ورزش های آبی ,تفریحات خانوادگی , و دیگر نیاز به هزینه زیاد و سختی حمل و نقل را ندارند . از دیگر خصوصیات قایق های بادی میتوان به حجم کم , قیمت ارزان , جا به جایی آسان , کیفیت بالا , تنوع رنگ و ابعاد های مختلف نسبت به تعداد نفرات , قابلیت نصب موتور بنزینی و موتور برقی , دارا بودن تمامی لوازم مورد نیاز در قایق بادی که شامل طناب نجات , پاروی آلمینیومی , ساک حمل , صندلی , جای لنسر ماهیگیری , پمپ باد دستی , استفاده از قایق های بادی را آسان نموده است 

  • BLOG_RATING
  • 252 دفعه
مدیر

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliq Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi.